Image

Elektrotechnika – Silnoproud


4letý maturitní obor
Dobře víš, že současný svět je bez elektřiny v koncích? Chceš rozumět elektrické energii a technice víc než všichni ostatní? Umět zajistit, aby se elektřina dostala do všech domů v obci, navrhnout a zapojit veřejné osvětlení a celkově mít zásluhu na tom, že celý svět funguje tak, jak má? Pokud je to tak, studuj silnoproudou elektrotechniku!
Seznámíš se s výrobou elektrické energie, naučíš se navrhovat vedení vysokého napětí nebo elektropohony. Zvládneš zapojit inteligentní elektroinstalace, které propojují zařízení v chytrých domácnostech nebo městech. Zjistíš, jak vypočítat energetickou náročnost sítě, používat měřicí přístroje a opravovat elektrická zařízení. Zkrátka porozumíš všemu, co se týká výroby, přeměny, rozvodu a užití elektrické energie.

Stáhni si přihlášku

Podívej se na předměty

Jak probíhají přijímačky

KÓD OBORU
26-41-M/01

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Silnoproudá elektrotechnika

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitní zkouškou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
4 roky

FORMA STUDIA
Denní

POČET PŘIJÍMANÝCH UCHAZEČŮ
15

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

POVINNÁ LÉKAŘSKÁ PROHLÍDKA
Ano

Proč si vybrat tento obor


Energetika

Staneš se odborníkem na energetiku, kterých je v České republice dlouhodobě nedostatek. O zajímavou a dobře placenou práci se bát nemusíš.

Strojní obrábění

Naučíš se i strojní obrábění materiálů – zvládneš si tak vytvořit téměř jakoukoliv potřebnou součástku.

Plošné spoje

Zjistíš, jak dělat plošné spoje, které se používají v různých elektrických zařízeních. Osvojíš si pájení, zapojování obvodů i čtení elektrotechnických schémat.

Elektrárny

Elektrárny jsou pro většinu populace velká neznámá – ty ale zjistíš, jak fungují a jak distribuují elektřinu po městech a vesnicích.

Do zahraničí

Co takhle vyjet za prací nebo dalším studiem do zahraničí? Se znalostí dvou jazyků se ve světě neztratíš.

Kvalifikace

Získáš kvalifikaci dle vyhlášky 50, která ti dá oprávnění pracovat se zařízením pod elektrickým napětím.

Servomotory

Seznámíš se s fungováním servomotorů, kterými se například ovládají posuny u CNC strojů. Praktické zkušenosti můžeš získat u firem, jako je ABB nebo Elmont.

Elektroinstalace

Naučíš se navrhnout a zapojit inteligentní elektroinstalace. Díky nim se dá topení, světla i zabezpečení domu ovládat na pár kliknutí v mobilu.

Moderní vybavení

Budeš pracovat s nejmodernějším vybavením včetně 3D tiskáren. Dílny jsou přímo ve škole, takže se nemusíš nikam přesouvat.

Kde se uplatníš?


Elektrotechniků je dlouhodobě velký nedostatek, zvlášť těch, kteří jsou odborníky na energetiku. Dobře placenou práci tak budeš mít pravděpodobně zajištěnou už během studia.

Vyznáš se v rozvodných sítích, budeš umět zacházet s elektrickými stroji a přístroji a zvládneš obsluhovat nejrůznější elektroinstalace. Díky tomu se snadno uplatníš třeba jako projektant nebo konstruktér v silnoproudých podnicích, dispečer nebo operátor v elektrárnách. Chceš si v oboru udělat inženýrský titul? Pokračuj ve studiu na vysoké jako většina našich absolventů.

Obor v číslech


0/22
Poměr přijatých/přihlášených
0
Nejvyšší průměr přijatého
0%
Úspěšnost u maturitní zkoušky
0/1
Nyní studuje chlapců/dívek

Názory našich studentů


Přečti si názory a zkušenosti těch, kteří tento obor studovali.

Image

Ondřej Sůkop

absolvent oboru Silnoproudá elektrotechnika, 2020
"Díky všemu, co jsem se na Purkyňce naučil, bylo pozdější studium na vysoké škole velice jednoduché. Úžasný byl přístup učitelů, kteří dobře vědí, co je potřebné pro absolvování studia na střední škole i na vysoké škole. Znalosti získané na Purkyňce využívám i v práci, kde se bez nich neobejdu, a ušetří mi spoustu času."

    Zaujal tě tento obor?


    Zkoumej, studuj, rozvíjej se v tom, co tě baví. Purkyňka ti na to dá prostor.
    Zjisti, jak na přijímačky