Výlet studentského Parlamentu na Bítov

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Minulé pondělí a úterý se konal dvoudenní výlet členů studentského Parlamentu naší školy na Bítov. Jeho součástí byly kromě procházek v okolí hradu i další aktivity jako beach volejbal, hry Aktivity nebo Bang. Studenti byli tímto způsobem odměněni za celoroční práci pro školu a podle svých slov si výlet moc užili.

Studenti byli ubytováni v kempu nedaleko hradu Bítov. „Bydleli jsme v útulných chatkách, které měly jména, což se mně osobně velice líbilo, nikde jinde jsem to neviděla,“ říká Zuzana Kaňáková, studentka 2. ročníku oboru Průmyslová ekologie. „Hned první den jsme se vypravili na procházku k hradu Bítov, který je známý sbírku tuzemských i cizokrajných zvířat a také sbírkou historických zbraní,“ dodává studentka.

Část výletu strávili studenti sportovními a společenskými aktivitami v kempu. „Hráli jsme hry jako Aktivity nebo Bang. Hodně jsme se u toho nasmáli, hlavně při pantomimě,“ konstatuje Zuzana Kaňáková. „Jsem ráda, že jsme dostali možnost jet na dvoudenní výlet, na Bítově se mi moc líbilo, lépe jsme se poznali a užili jsme si hodně legrace,“ doplňuje studentka. Po návratu studentů z výletu je pak ještě čekal společný slavnostní oběd v Brně.

Studentský Parlament, jehož členy jsou zástupci jednotlivých tříd, funguje na naší škole už 5 let. K činnosti Parlamentu patří zejména pořádání akcí pro studenty školy a jeho členové se také pravidelně setkávají s vedením školy a řeší s ním  připomínky a náměty z jednotlivých tříd. Aby se členové Parlamentu lépe poznali, od příštího školního roku se budou moci vždy v září zúčastnit adaptačního programu.