Úspěch našich žáků v soutěži Enersol

PurkyňkaAktuálně

2.3. 2022 se na Střední škole informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno konalo krajské kolo soutěže Enersol. Naši školu v něm reprezentovala čtveřice žáků oboru Průmyslová ekologie a jeden z nich – Richard Čonka – si vybojoval postup do celostátního kola.

Enersol je národní projekt podporovaný ministerstvem životního prostředí, který vznikl v roce 2004. Jeho cílem je rozšíření a zkvalitnění výuky zaměřené na obnovitelné zdroje energie, energetické úspory a snižování emisí v dopravě. Soutěž žákovských projektových prací s tematikou ochrany životního prostředí probíhá každý rok ve třech kolech: školním, krajském a celostátním a učí žáky mimo jiné i prezentovat vlastní názor před početným publikem.

Naši žáci oboru Průmyslová ekologie se soutěže Enersol účastní pravidelně. V letošním ročníku nás v krajském kole reprezentovali Žaneta Hanušová, David Gabrhel, Matěj Zeman a Richard Čonka, jehož projektová práce Veřejné osvětlení v obci Moravičany oslovila porotu natolik, že postoupil do celostátního kola.

„V Jihomoravském kraji se projektu Enersol účastní kolem 12 škol a konkurence je tedy poměrně velká, ale naši žáci v ní obstáli víc než dobře,“ říká Ivo Hamerník, učitel odborných předmětů. „Svým projektům věnovali spoustu volného času a energie a já jsem s výkony, které v soutěži předvedli, maximálně spokojený,“ dodává Hamerník.

Dobrý pocit z úspěchu v krajském kole má i Richard Čonka: „Postup do celorepublikového finále Enersolu mi pochopitelně udělal velkou radost a samozřejmě doufám, že i tam můj projekt veřejného osvětlení porotu zaujme.“ Celostátní kolo Enersolu se letos bude konat 24. a 25. 3. v Třebíči a nám nezbývá než Richardu Čonkovi popřát hodně štěstí.