Úspěch naší školy na ceremoniálu JA Award Ceremony 2023

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Studenti, jejichž studentské firmy Gymspace a Plantiful se probojovaly do TOP desítky letošních studentských firem, se včera zúčastnili slavnostního ceremoniálu JA AWARD CEREMONY 2023, na kterém byly vyhlášeny nejúspěšnější studentské firmy tohoto školního roku. Prestižního ocenění se kromě našich studentů dočkala i naše učitelka Klára Havlíčková, která za své pedagogické dovednosti a podporu studentů v jejich podnikatelských snahách obsadila 2. místo v kategorii JA učitel podnikání.

Tradiční slavnostní ceremoniál uzavírající aktivity organizace JA Czech pro daný školní rok proběhl včera odpoledne v prostorách amerického velvyslanectví v Praze. Akce se zúčastnil i Thomas Archer Bata, zakladatel JA Czech, který společně s ředitelem JA Czech Martinem Smržem předal studentům i pedagogům certifikáty a další ocenění za jejich aktivity. Studenti byli ceremoniálem nadšeni. „Bylo to neuvěřitelné. Děkujeme JA Czech za tuto skvělou příležitost,“ okomentoval akci student Robin Jarůšek, ředitel studentské firmy Plantiful.

Mezi deset nejúspěšnějších studentských firem se naši studenti probojovali díky výbornému umístění na soutěžním veletrhu JA Expo v Praze letos v březnu. Firma Gymspace tam zabodovala se svou sociální aplikací určenou pro lidi se zájmem o fitness a firma Plantiful upoutala pozornost díky své inovativní aplikaci usnadňující péči o rostliny. Obě firmy získaly pozitivní zpětnou vazbu od odborné poroty a ve startupu svého podnikání chtějí pokračovat i do budoucna.

Naše škola se do aktivit JA Czech zapojuje pravidelně. „V loňském školním roce zabodovala v soutěži JA Studentská firma naše firma Selecro se svou aplikací na výuku háčkování. Výborných výsledků studenti dosahují i v soutěži Social Innovation Relay. Firma SmartCard se se svými kartami pro děti s poruchou autistického spektra dostala mezi 7 nejúspěšnějších studentských firem vloni a firma Truly Safe se letos v soutěži umístila jako třetí a odnesla si i cenu publika,“ říká Klára Havlíčková.

Junior Achievement Czech je vzdělávací organizace, která se snaží formovat podnikatelské myšlení a finanční gramotnost mladých lidí, propojuje studenty s lidmi z praxe a pomáhá jim nastartovat jejich úspěšnou profesní kariéru. Nabízí řadu vzdělávacích projektů pro všechny typy škol. K jejím programům patří např. JA Studentská firma a projekt Social Innovation Relay, který studenty motivuje k hledání inovativního podnikatelského řešení konkrétního společenského nebo sociálního problému.