Uplatnili jsme svůj programátorský talent v Modré misi

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Ve středu 8. března proběhl již 14. ročník školního kola soutěže v programování, tentokrát pod názvem Modrá mise. Své programátorské schopnosti si přišlo vyzkoušet přes 20 studentů 1., 2. a 3. ročníku oboru Informační technologie. Vítězem soutěže se stal student 2. ročníku Matěj Tajovský, úspěšný reprezentant naší školy v programování v loňském školním roce.

Úkol soutěžících v rámci Modré mise byl jasný: pomoci Šmoulům překonat nástrahy jejich odvěkého nepřítele čaroděje Gargamela. Ten se opět rozhodl „modré pidižvíky“ zničit jednou provždy, ale díky našim šikovným programátorům neměl nejmenší šanci. „Nápad se Šmouly mi přišel zajímavý, ale soutěžní úlohy se mi celkově zdály těžší než loni,“ říká student 3. ročníku Ondřej Dítě, který se letos soutěže účastnil podruhé a obsadil v ní druhé místo.

Rovněž letošní vítěz Matěj Tajovský se do soutěže v programování přihlásil už v loňském školním roce, a jak říká, tato zkušenost se mu určitě hodila. „Ačkoli byly letošní úkoly těžší, přesně jsem věděl, co mám dělat, a vůbec jsem nezmatkoval. Zvládl jsem všech 6 úloh, i když ne ve všech případech úplně tak, jak bych si představoval,“ přiznává. „ V soutěži totiž hodně záleží na rychlosti, takže čas je stresujícím faktorem,“ dodává úspěšný programátor.

Soutěž v programování každoročně vyhlašuje ministerstvo školství pro žáky základních a středních škol, a to ve dvou kategoriích: Programování a Programování mikrořadičů. V letošním ročníku se stejně jako v loňském nekoná okresní kolo, takže naši tři nejlepší řešitelé školního kola postupují rovnou do kola krajského, které proběhne již zítra ve Středisku volného času v Lužánkách. Přejeme jim hodně štěstí!