Sportovní Chorvatsko plné nezapomenutelných zážitků

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Předposlední květnový týden strávili naši studenti 3. ročníku všech maturitních oborů na tradičním sportovně-turistickém kurzu v chorvatském letovisku Baško Polje. V prostředí krásné přírody se věnovali vodním sportům včetně oblíbeného raftingu, hráli badminton, basketbal, nohejbal či pétanque a nechyběl ani výlet lodí na ostrov Brač a návštěva známého letoviska Makarska. Pobyt v Chorvatsku byl skvělou příležitostí, aby studenti navázali nová přátelství se svými vrstevníky z jiných tříd, upevnili vztahy se svými spolužáky a aktivně si odpočinuli.

Studenti byli ubytováni v kempu, jehož součástí byl rozsáhlý sportovní areál, nabízející celou řadu sportovních aktivit. „Hráli jsme badminton, pétanque, nohejbal a basketbal a mezi jednotlivými družstvy probíhaly různé turnaje. Sport jsme si všichni užili, ať už jako hráči, nebo jako diváci. Kemp navíc obklopovala krásná kamínková pláž, takže někteří z nás po ránu i pravidelně běhali,“ líčí student  oboru Ekonomika a podnikání Adam Bačák. „A to běhání normálně ani moc nemusím,“ přiznává student.

V kempu si studenti museli sami vařit, ale rozhodně se tím nenechali zaskočit. Potřebné suroviny si mohli dokoupit během večerních návštěv nedalekého města Baška Voda, a pokud se jim zrovna vařit nechtělo, zašli si tam i na večeři. „Večerní město bylo krásné a působilo kouzelně. Večerku jsme ale měli už v deset a učitelé nás chodili pravidelně kontrolovat, což už tak super nebylo. Na druhou stranu ale chápu, že uhlídat 80 studentů není jen tak,“ konstatuje Adam Bačák.

Stejně jako v předchozích letech si studenti asi nejvíc užili rafting na řece Cetině. „Rafty byly úžasné. Krásná příroda, kamarádi a adrenalin, to je skvělá kombinace,“ říká Kateřina Komendová, studentka oboru Ekonomika a podnikání. Adrenalinový okamžik studenti opravdu zažili na vlastní kůži, když jedné ze skupinek při úhybném manévru vypadl z raftu spolužák. Naštěstí se mu ale nic nestalo a sám ohodnotil sjíždění řeky Cetiny jako super zážitek.

V průběhu celého kurzu vládla pohoda a dobrá nálada, i počasí studentům většinou přálo, a tak není divu, že jim pobyt v Chorvatsku hrozně rychle utekl. „Sportovní kurz překonal moje očekávání, a to jsem od něho očekával docela dost. Domů jsem si přivezl spoustu zážitků, na které budu dlouho a rád vzpomínat,“ říká další ze studentů oboru Ekonomika a podnikání Petr Lang. „Jedinou vadou byla úmorná čtrnáctihodinová cesta,“ uzavírá student.

Kemp Baško Polje se nachází v severovýchodní části Makarské riviéry, 2 kilometry od letoviska Baška Voda a 8 kilometrů od turistického centra Makarska. Rozkládá se v hustém borovém lese přímo na mořském pobřeží a vyniká oblázkovými plážemi a krásnou přírodní scenérií, jíž dominuje vápencový hřeben pohoří Biokovo. Baško Polje má dostatek rekreačních, sportovních a zábavních příležitostí, které ještě doplňuje bohatá nabídka v nedaleké Bašce Vodě.