Seznamujeme naše žáky se světem financí

PurkyňkaAktuálně

Žáci 4. ročníku oboru Informační technologie měli 15. března možnost se zúčastnit zajímavé přednášky na téma investování a finanční gramotnosti. Podělit se s nimi o svoje dlouholeté zkušenosti z oblasti finančního poradenství přišel absolvent naší školy Leopold Nováček, který už od roku 2002 podniká jako kouč v oblasti financí a osobního a profesního rozvoje.

V úvodu besedy se žáci dozvěděli, proč je vlastně dobré mít v dnešní době finančního poradce. Leopold Nováček je upozornil na fakt, že finanční gramotnost sama o sobě nemusí člověku nutně zajistit, že učiní ta správná finanční rozhodnutí. „Pochopil jsem, že přemíra informací ve finančním světě může být spíše na škodu a že člověk, který nemá užitečné kontakty ve finančních institucích a zázemí stabilní finanční společnosti, se na finančním trhu nemusí orientovat správně,“ říká Boris Vondruška, žák třídy V4A.

Žáci se také seznámili s výhodami a nevýhodami podnikání ve finančním poradenství. „Uvědomil jsem si, že kariéra v oblasti financí, která díky časové svobodě vypadá na první pohled lákavě, není pro každého,“ říká Vojtěch Puškaš, opět žák třídy V4A. „Díky panu Nováčkovi jsem pochopil, že člověk na sobě musí pořád tvrdě pracovat, a hlavně musí mít svou práci jako koníčka. Líbilo se mi, s jakým zápalem se pan Nováček zmiňoval o tom, že ho vždycky velmi potěší, když jsou jeho klienti v investicích úspěšní,“ dodává Puškaš.

S přednáškou byla velice spokojená i její organizátorka Mgr. Dana Šmerdová: „Podle mého názoru si naši žáci dnes odnesli řadu cenných informací i podnětů k zamyšlení. Jsem ráda, že se naše škola s panem Nováčkem dohodla  na dlouhodobější spolupráci – na dalších přednáškách na téma finanční gramotnosti a možnostech praxe pro naše studenty.“