Sbírali jsme zkušenosti na Amperu

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

V minulém týdnu navštívili naši studenti 2. a 3. ročníku elektrotechnických oborů a oboru Průmyslová ekologie veletrh Amper. Seznámili se tam s nejnovějšími trendy v elektrotechnickém i energetickém průmyslu, aktuálními novinkami ze světa automatizace a digitalizace i inovativními řešeními v oblasti osvětlení a zabezpečovací techniky. Den strávený na veletrhu hodnotí studenti jako velmi přínosný a poznatky, které tam načerpali, využijí v odborných předmětech, případně při květnových praxích.

V rámci exkurze dostali studenti všech oborů stejný úkol: vybrat si některou z firem, nejlépe ze svého oboru, a připravit si o ní krátkou prezentaci. Největší zájem projevili studenti o firmy vyrábějící elektromobily a firmy zabývající se slaboproudými a silnoproudými technologiemi. „Zajímají mě termokamery, takže jsem si během návštěvy veletrhu udělal přehled o kvalitě termokamer u různých vystavovatelů,“ říká Jan Němec, student 2. ročníku oboru Slaboproudá elektrotechnika.

Studenti ocenili, že zástupci vystavujících firem byli většinou velmi komunikativní a ochotně odpovídali na jejich dotazy. „Bylo fajn, že jsme si mohli promluvit s lidmi z praxe a dozvědět se od nich spoustu zajímavostí z oboru, který studujeme. Některé firmy byly navíc z ciziny, takže jsem si procvičila i angličtinu,“ chválí přínos veletrhu Zuzana Kaňáková, studentka 2. ročníku oboru Průmyslová ekologie.

Veletrh Amper je každoročně největší událostí v oblasti elektrotechniky, energetiky, automatizace, osvětlení a zabezpečení. Mapuje technologické novinky, inovace a pokroková řešení a ukazuje směr budoucích trendů. Letošního 29. ročníku se zúčastnilo téměř 400 vystavovatelů z 24 zemí světa a pro odbornou veřejnost byl připraven i doprovodný program v oblasti automatizace a digitalizace, energetiky, e-mobility a smart city.