Rozvíjení podnikatelských dovedností s mentorem v JIC Brno

JAN ŠTĚRBAAktuálně

Žáci třetího ročníku oboru Ekonomika a podnikání navštívili 16. 11. 2023 JIC Brno, významné jihomoravské centrum pro inovace a podnikání, aby rozšířili své podnikatelské dovednosti. Tato exkurze, vedená Klárou Havlíčkovou, byla klíčová pro rozvoj dvou studentských firem, BEELEAF a EXFOLIA. BEELEAF se zaměřuje na výrobu voskovaných ubrousků jako alternativy k jednorázovým obalům na potraviny, zatímco EXFOLIA plánuje vyrábět přírodní vonná mýdla a koupelové soli.

Hlavním cílem návštěvy JIC Brno bylo setkání s mentorem studentských firem a zkušeným podnikatelem Liborem Hořením. Libor Hoření se podnikáním začal zabývat již v sedmnácti letech, založil úspěšnou stránku s TOP recepty a stojí za projekty jako DobroKáva, Nesnězeno, Donio a Pozitivní zprávy. Dnes se věnuje mentoringu mladých podnikatelů a startupů. Naše studenty přijal pod svá křídla a poskytl jim cenné rady a zpětnou vazbu.

Michaela Ondroušková, zástupkyně ředitele studentské firmy EXFOLIA, popisuje setkání s mentorem jako velmi produktivní: „Během schůzky jsme vymysleli nové nápady, jak naše podnikání uchopit, objevili jsme nové úhly pohledu na naše produkty a myslím, že to naši firmu posunulo o velký kus dál.“ Jana Šílená, ředitelka firmy BEELEAF, dodává: „V první části návštěvy nám mentor pomohl vyplnit mezery v naší práci a dát ji větší řád. Druhá část tohoto setkání nás ještě více namotivovala se nadále zlepšovat v naší strategii. Celá akce byla pro naši firmu velmi přínosná a za celý tým můžu říct, že jsme všichni vděční za tuto příležitost.“

Tento výlet do JIC Brno je jen jedním z mnoha kroků, které studenti podnikají na své cestě k podnikatelskému úspěchu. Další dvě studentské firmy za Liborem Hořením zavítají v lednu 2024. V průběhu školního roku se však studenti setkají s mentorem víckrát. Plánují ho také pozvat na školní Prodejní den studentských firem, který se letos uskuteční 14. prosince 2023. Tato akce opět dokazuje, jak škola podporuje praktické zkušenosti a rozvoj podnikatelských dovedností u našich studentů, což je neocenitelné pro jejich budoucí profesní cesty.