Purkiáda 2024 – 14. ročník soutěže pro zájemce o IT ze ZŠ

JAN ŠTĚRBAAktuálně

Ve čtvrtek 15. února 2024 proběhl na naší škole již 14. ročník Purkiády – soutěže připravované našimi studenty pro žáky základních škol, kteří se zajímají o informatiku. Letos se Purkiády zúčastnilo 35 soutěžících z 26 základních škol.  V počítačových učebnách řešili tři hodiny osm zajímavých úloh zaměřených na logické a kreativní myšlení.  

Z ankety, kterou účastníci Purkiády po skončení soutěže vyplnili, vyplývá, že jednotlivé úlohy i organizace soutěže se jim velmi líbily. Deváťáci ocenili zejména kreativitu, kterou naši studenti při přípravě soutěžních úloh prokázali, a přiznali, že si soutěž užili. Ze zpětné vazby vybíráme: „Velice zajímavá a dobrá soutěž. Jsem rád, že jsem se zúčastnil.“, „Všechny hry byly samy o sobě super. Máte to pěkně zpracované, užil jsem si to.“, „Cením originalitu některých úloh. Jsem ráda, že jsem tu mohla být 🙂“, „Podle mě byla soutěž propracovaná a dobře zorganizovaná :)“

Velký dík patří všem organizátorům Purkiády, hlavně 12 autorům úloh ze tříd L1, V1A, V2A a V3A, kteří přípravě soutěže věnovali obrovský kus času a práce. Deset nejúspěšnějších řešitelů bude pozváno v březnu do školy na slavnostní vyhlášení a odměněno cenami. Všichni úspěšní řešitelé obdrží emailem diplom. Doufejme, že se s úspěšnými řešiteli Purkiády budeme v naší škole příští školní rok potkávat a že nám pomohou s dalším ročníkem soutěže.

Úspěšnost a obtížnost úloh můžeme vidět na grafech, které jsme získali od účastníků z hodnotícího formuláře. Celkově nám účastníci dali za soutěž v průměru 4,53 bodů z 5.