Prodejní den našich studentských firem

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Ve středu 14. prosince se na naší škole konal tradiční Prodejní den studentských firem. Své výrobky zde nabízely podnikatelské subjekty založené studenty 3. ročníku oboru Ekonomika a podnikání v rámci předmětu Fiktivní firma a zájemci o koupi zajímavého vánočního dárku měli opravdu z čeho vybírat. Firma FLAMMA prodávala ručně vyráběné dekorativní svíčky, firma BookArt originální obaly na knihy, firma TRULY SAFE klíčenky určené k sebeobraně a pro milovníky sladkostí byly velkým lákadlem čokoládové bomby do teplého mléka od firmy Bubblyn. Naši mladí podnikatelé sklidili velký úspěch poptávka po jejich výrobcích převyšovala nabídku a objednávky na další zboží se jim jen hrnuly. Gratulujeme studentům k jejich prvním podnikatelským úspěchům!

Prodejní den byl zahájen v půl desáté dopoledne a probíhal do pozdních odpoledních hodin, aby si  výrobky našich studentských firem si mohli zakoupit nejen studenti a zaměstnanci školy, ale také návštěvníci Dne otevřených dveří. Naši mladí podnikatelé tak zároveň pomohli s propagací svého studijního oboru a zájemcům blíže představili předmět Fiktivní firma.

Ze své podnikatelské premiéry mají všechny studentské firmy velmi dobrý pocit. „Prodejní den byl pro nás mimořádně úspěšný. Naše výrobky šly velice rychle na odbyt a stále nám chodí další objednávky. Vůbec jsme nečekali, že o naše klíčenky bude takový zájem, a doufáme, že se nám bude i nadále dařit,“ říká Alena Žďárková, ředitelka firmy TRULY SAFE.

Prodejní den studentských firem byl příjemným zpestřením adventního času a mladým podnikatelům navíc přinesl cenné podněty a zkušenosti pro jejich další podnikání. Ty mohou zúročit v sobotu 21. ledna a v sobotu 11. února, kdy prodejem svých produktů opět zpestří  Dny otevřených dveří.