Předprázdninová exkurze v domově pro seniory

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Minulý čtvrtek navštívili naši studenti 1. ročníku oboru Sociální činnost domov pro seniory v Brně-Bystrci. Seznámili se se všemi službami, které domov nabízí, prošli si oba bloky domova, prohlédli si bytové jednotky klientů i další prostory jako aktivizační místnosti, reminiscenční místnost nebo knihovnu. Studenti byli mile překvapeni příjemným prostředím i nádhernou výzdobou na chodbách a v domově se jim moc líbilo. Je proto možné, že se sem někteří z nich v průběhu studia na naší škole ještě vrátí na povinnou praxi.

Studentů se ujala vedoucí sociálního úseku Iveta Maršálková, která jim sdělila základní informace o domově a seznámila je se všemi službami, které toto zařízení poskytuje. Pak už následovala prohlídka domova, jehož prostory na studenty působily příjemným a moderním dojmem. „Trochu nás překvapilo, že součástí domova jsou i obchod s potravinami, obchod s oděvy, kadeřnictví a také vlastní kaple,“ říká studentka Michaela Danková.

Při prohlídce domova zaujaly studenty místnosti určené pro aktivizační programy rozvíjející schopnosti a dovednosti klientů a se zájmem si studenti také prohlédli kompenzační pomůcky jako mechanická křesla nebo chodítka. Především však ocenili profesionální a zároveň laskavý přístup personálu ke klientům. „Bylo vidět, že se zaměstnanci snaží, aby se tu senioři cítili opravdu dobře,“ konstatuje studentka Adéla Černíková.

Domov pro seniory Foltýnova, příspěvková organizace, jehož zřizovatelem je Statutární město Brno, se nachází v pěkném a klidném prostředí nedaleko přehrady. Nabízí pomoc a podporu seniorům se sníženou soběstačností a jeho cílem je, aby zde klienti vedli život co nejvíce podobný jejich životu předchozímu. Zařízení má kapacitu 112 lůžek a umožňuje klientům, aby si v případě zájmu svůj pokoj vybavili vlastním nábytkem.