Navštívili jsme scénický projekt Plačící fontána

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Minulý týden navštívili naši studenti 2. ročníku oboru Sociální činnost divadelní představení Plačící fontána, nový projekt Operního studia Konzervatoře Brno. Měli tak možnost se zaposlouchat do hudby Leoše Janáčka, společně s účinkujícími prožít intenzivní, ale krátký život Janáčkovy dcery Olgy a vychutnat si nevšední kulturní zážitek, umocněný nádherným prostředím a dokonalým zpěvem i tancem studentů Konzervatoře Brno.

Operní představení studenti nenavštěvují často a možná i proto si návštěvu Plačící fontány patřičně užili. „Toto představení mě velice zaujalo jak obsahem, tak samotným vystoupením studentů, i doprovodná hudba byla perfektní,“ nešetří chválou naše studentka Lucie Schneiderová.

Někteří studenti přitom přiznávají, že původně se na scénický projekt příliš netěšili: „Očekávala jsem nudu, ale nakonec se mi vystoupení studentů Konzervatoře Brno líbilo natolik, že bych šla na Plačící fontánu klidně znovu,“ říká Kateřina Marie Kočerová, další z našich studentek.

V rámci letošního 8. ročníku mezinárodního Festivalu Janáček Brno, který se koná jednou za dva roky, měla Plačící fontána premiéru 6. listopadu a o den později ji v repríze zhlédli i naši studenti. Základ festivalu tvoří každoročně operní představení domácích i zahraničních operních scén, jeho součástí bývají ale i symfonické a komorní koncerty, pořady pro děti, výstavy či divadelní a filmová představení spojená s osobou Leoše Janáčka.