Naši studenti získali základy společenského chování a tance

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Během květnových maturitních týdnů se naši studenti 1. ročníků všech oborů zúčastnili čtyřdenního kurzu společenského chování a tance, který pro ně připravili profesionální tanečníci a zároveň majitelé taneční školy Stabil studio Zina a Jiří Čechovi. Studenti se během kurzu měli možnost seznámit se studenty z jiných tříd a zvládli základy společenské etikety i základní taneční kroky. Získané dovednosti jistě zúročí nejen v příštím školním roce v tanečních, ale také v budoucím životě.

Možnost opustit školní lavice a trochu se protáhnout i mimo hodiny tělocviku studenti většinou uvítali. Hlavni ti, kteří se příští rok chystají do tanečních. „Vůbec nebylo špatné, že jsme si zopakovali základy etikety. Osobně ale vidím největší výhodu v tom, že jsme dostali dobrý základ pro taneční, do kterých se většina z nás chystá,“ říká student 1. ročníku oboru Informační technologie Filip Zezula.

Velmi pozitivně hodnotí studenti i samotný průběh kurzů. „Líbilo se mi, jak se v průběhu jednotlivých lekcí střídala pohybová aktivita s vyprávěním o etiketě,“ říká Michal Gajda, rovněž student oboru Informační technologie. „Připadalo mi, že lektoři měli všechno do detailu promyšlené a připravené a hlavně s námi měli trpělivost,“ dodává student.

S průběhem kurzů jsou spokojeni i samotní lektoři, kterým se práce se studenty zalíbila. „Je to pro nás úplně nová zkušenost, protože my vedeme kurzy pouze pro dospělé a pro seniory. Ale podařilo se nám najít společnou řeč i se studenty,“ říká lektorka Zina Čechová. „Naším hlavním cílem je, aby studenti ztratili – často úplně zbytečný – strach z tance. A to se nám, myslím, podařilo,“ dodává její manžel Jiří Čech.

Taneční školu Stabil studio založili manželé Čechovi  už v roce 2007. Sami jsou několikanásobnými vicemistry České republiky, mají za sebou řadu mezinárodních tanečních soutěží a v roce 2008 se dokonce dostali na 22. místo v celosvětovém žebříčku světových tanečních párů. Pravidelně se také zúčastňují workshopů s nejlepšími trenéry světa a jsou amatérskými členy Svazu učitelů tance.