Naši studenti se podíleli na vývoji Studentské hry roku 2021

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Naši loňští maturanti oboru Informační technologie Jakub Janšta a David Jaitner se ve školním roce 2020/2021 podíleli na vývoji hry Hats!, která se dočkala ocenění Studentská hra roku 2021. Oba studenti byli v době pandemie členy Studentského klubu herní tvorby a dostali tak jedinečnou příležitost si vyzkoušet své vývojářské schopnosti. Práce v týmu složeném ze studentů z více škol je velmi bavila a navíc získali neocenitelné zkušenosti v oblasti herního vývoje. Spolupráce naší školy se Studentským klubem herní tvorby pokračuje i nadále, takže možnost zapojit se do herního kroužku a podílet se na něčem zajímavém mají i naši současní studenti.

K práci ve vývojářském týmu se přitom oba studenti dostali pouhou náhodou, přesněji řečeno díky učitelce informatiky Lence Hruškové, která je na možnost stát se členy Studentského klubu herní tvorby v Brně na Francouzské ulici upozornila. „Oba dva jsme paní učitelce moc vděční, že nás správně nasměrovala. Jsme rádi, že jsme se na takovém projektu mohli podílet,“ říká David Jaitner.

Studenti mají ze svého úspěchu pochopitelně velkou radost, ale přiznávají, že by je nikdy nenapadlo, že projekt, který měl být původně jen ročníkovou prací, se může dočkat takového ocenění. Zároveň by uvítali, kdyby podobných projektů bylo víc. „Na vývoji hry se podílelo několik studentů z různých škol a hlavně jiných oborů, což nám rozšířilo obzory. Přál bych si, aby mezioborová spolupráce byla častější a víc podporovaná,“ říká Jakub Janšta.

Studentská hra roku je jednou z kategorií České hry roku – ocenění nejlepších herních novinek za uplynulý rok. O vítězích rozhoduje jak odborná porota, která vybírá nejpřínosnější tituly a týmy, tak hráči v online kategorii. Studentské hře Hats!, která porotu mimo jiné zaujala  poutavým vizuálním stylem a dokonalým designem úrovní, se podařilo zvítězit ve velké konkurenci nejen středních, ale také vysokých škol.