Job shadowing našich studentek v NN pojišťovně

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Studentky 3. ročníku oboru Ekonomika a podnikání, jejichž studentská firma Truly Safe se v polovině května umístila jako třetí v národním finále soutěže Social Innovation Relay (SIR), se minulou středu zúčastnily job shadowingu v pražské NN pojišťovně. Jednodenní stínování zaměstnanců pojišťovny, která je spoluorganizátorem a sponzorem soutěže SIR, bylo součástí jejich výhry. Den se zajímavým programem, který pro ně a jejich spolužáky připravili zaměstnanci NN pojišťovny ve spolupráci s organizací Junior Achievement, si všichni opravdu užili a získali cenné zkušenosti do budoucího profesního života.

Za nejlepší aktivitu celého dne pokládají naše studentky úvodní teambuilding. „Měli jsme možnost poznat další účastníky akce z jiných studentských firem a společně s nimi jsme plnili různé úkoly. Na jednotlivé úkoly jsme navíc měli málo času, což byl adrenalin a zároveň zábava,“ říkají studentky Anna Vilímková a Nikola Matušková. Také Aleně Ždárkové, ředitelce studentské firmy Truly Safe, se teambuilding mimořádně zamlouval. „Mám ráda soutěže a práci v kolektivu a navíc jsme dostali zajímavé tipy z oblasti agilního koučování zaměstnanců,“ říká studentka.

Po teambuildingu se naše studentky staly na dvě hodiny pracovnicemi personálního oddělení a vyzkoušely si nábor nových zaměstnanců na pozici recepční a grafik. Poté už je čekala lekce marketingu – specialista na průzkum trhu jim vysvětlil, jak se vytváří silná firemní značka. „Informace, které jsme se dozvěděly, se mi zdály užitečné pro praktický život,“ říká studentka Barbora Kozáková. „Po celý den jsme se navíc měli možnost na cokoliv zeptat, zaměstnanci NN nám ochotně všechno vysvětlili a na závěr nás pak i provedli po všech pracovištích,“ dodává studentka.

Pojišťovna Nationale-Nederlanden vstoupila na český trh před 30 lety jako první zahraniční pojišťovna. Specializuje se zejména na životní pojištění a spoření na penzi, ale poskytuje i investiční služby. Pravidelně poskytuje finanční pomoc neziskovým organizacím a její zaměstnanci se věnují  dobrovolnické činnosti. Pojišťovna dlouhodobě spolupracuje i s organizací Junior Achievement, která poskytuje mladým lidem ekonomické vzdělávání a připravuje je na vstup na pracovní trh.