I letos bodujeme v projektech JA Czech

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

Naše čtyři studentské firmy Flamma, Truly Safe, BookArt a Bubblyn – založené v tomto školním roce studenty 3. ročníku oboru Ekonomika a podnikání byly vybrány mezi deset nejlepších studentských firem z celé ČR a postupují do národního finále letošního ročníku soutěže The Social Innovation Relay, jednoho z projektů JA Czech. Učitelka Klára Havlíčková, která dvě z postupujících firem metodicky vede, navíc obsadila druhé místo v soutěži JA Učitel podnikání 2023, v níž se hodnotí celoroční přístup učitelů k rozvoji podnikatelských znalostí a dovedností potřebných pro výuku a úspěšnou práci se studenty.

Soutěžní projekt The Social Innovation Relay (SIR) seznamuje studenty se základy sociálního podnikání, a proto nebylo pro zástupce našich firem Flamma a BookArt až takovým překvapením, že se do finále soutěže dostali. „Naše podnikání je velmi ekologické, používáme recyklované sklo (Flamma) a recyklované látky (BookArt), což je v souladu s pravidly sociálního podnikání,“  říká Michal Tesař, ředitel firmy Flamma.

Postup do finále naopak překvapil zástupce firem Truly Safe a Bubblyn. „Snažili jsme se sice svůj podnikatelský plán napsat co nejlépe, ale víme, že nám konkurují studentské firmy, které využívají recyklované materiály, proto jsme se obávali, že v této soutěži nemáme moc šancí. Dali jsme ale našemu podnikání sociální rozměr – pomáháme ženám cítit se bezpečněji,“ říká Alena Žďárková, ředitelka firmy Truly Safe.

Naše studentské firmy nyní pod dohledem mentora, odborníka z praxe, podrobně rozpracovávají své podnikatelské záměry a připravují se na finálové kolo soutěže, které proběhne 9. května v Praze. V něm vybere porota složená z odborníků ze společnosti NN Group, partnera projektu, tři nejlepší studentské firmy a celkový vítěz finále poté postoupí do mezinárodního kola. Držme našim studentům palce!