Finále 5. ročníku soutěže Kyndryl Challenge

JANA SCHUPPLEROVÁAktuálně

12. prosince proběhlo finále 5. ročníku soutěže Kyndryl Challenge, v němž o vítězství bojovaly čtyři týmy složené z našich studentů 3. ročníku oboru Informační technologie. První místo obsadil tým Gymspace, který se umístil velmi těsně před týmem Plantiful, a proto se firma Kyndryl nakonec rozhodla podpořit oba týmy. Znamená to pro ně, že mají v Kyndrylu zajištěnu odbornou praxi ve 3. i 4. ročníku a budou na svém projektu i nadále pracovat pod odborným vedením zaměstnanců firmy až k maturitní obhajobě. Účast v soutěži však přinesla benefity nejen výhercům, ale všem, kteří se do ní zapojili, neboť získali cenné praktické dovednosti v oblasti podnikání, vedení projektů, práce v týmu a prezentace vlastního produktu.

V letošním školním roce se do soutěže Kyndryl Challenge přihlásilo celkem 5 týmů, do finále se nakonec dostaly 4 týmy. Přihlášené týmy pracovaly s podporou odborníků z Kyndrylu na svých projektech od podzimu a absolvovaly postupně čtyři workshopy. Studenti se na nich učili představit svůj projekt a srovnat ho s podobnými produkty na trhu, vybrat vhodné projektové technologie, sestavit projektový plán, efektivně si v rámci týmu rozdělit role a hlavně svůj projekt dobře prezentovat a „prodat“.

Finální rozhodování poroty složené z pracovníků firmy Kyndryl bylo opravdu těžké, protože všechny projekty byly velmi zdařilé. O tom svědčí i skutečnost, že zkrátka nepřišel ani tým, který se umístil jako třetí. Téma Fake News Detector s využitím umělé inteligence zaujalo firmu AI Check, která spolupracuje s naší školou, a tým už měl první schůzku s programátorem firmy Janem Ryglem, od něhož dostal řadu cenných rad.

A jak hodnotí přínos soutěže naši studenti? „Workshopy nám velmi pomohly s uchopením projektu jako takového a daly nám mnoho zkušeností do budoucna. Je skvělé mít možnost pracovat s kamarády na projektu, kterému věříme,“ říká Robin Jarůšek, člen týmu Plantiful. Jménem svého týmu by proto chtěl společnosti Kyndryl a zejména paní Ireně Ovčarčinové, hlavní organizátorce soutěže, za tuto jedinečnou příležitost velmi poděkovat.