Exkurze do Sněmovny Parlamentu ČR v Praze  

JAN ŠTĚRBAAktuálně

Minulý týden studenti třetího ročníku oboru Sociální činnost navštívili Parlament ČR, a to díky jedné z maminek našich studentů, která je poslankyní. Exkurze byla velmi podrobná a zajímavá. Studenti měli možnost nahlédnout do zákulisí a navštívit prostory, které běžně nejsou přístupné veřejnosti. Seděli také v zasedacím sále, kde se mohli cítit jako opravdoví poslanci.

Během prohlídky potkali návštěvníci několik poslanců, se kterými měli možnost diskutovat o jejich práci a na cokoliv se zeptat. Průvodce byl velmi znalý a ochotně odpovídal na všechny dotazy.  Studenti se dozvěděli hodně zajímavostí z historie této instituce a demokracie u nás obecně a snažili se hledat odpovědi i na několik zapeklitých otázek. Celá návštěva byla pro studenty velkým zážitkem, a také přiblížila fungování zákonodárného sboru České republiky. Po skončení programu byla navíc možnost projít si historické centrum Prahy.

Student Tomáš Táborský řekl: Jsem rád, že jsem měl příležitost vidět tuto historickou budovu a dozvědět se tolik zajímavého o fungování parlamentní demokracie. Zájem o prohlídky Poslanecké sněmovny je značný. Z tohoto důvodu je rezervace přes veřejně dostupný systém téměř nemožná. Děkujeme tedy paní poslankyni za tuto jedinečnou příležitost, která byla navíc okořeněná diskuzí s některými dalšími poslanci.