Díky programu Erasmus+ získávali naši studenti zkušenosti v Dublinu

JAN ŠTĚRBAAktuálně

V rámci programu Erasmus+ strávili vybraní studenti třetích ročníků oborů Sociální činnost, Informační technologie a Ekonomika a podnikání tři týdny v irském Dublinu. Zatímco pracovní dobu trávili ve firmách a organizacích podle své odbornosti, ve volném časy poznávali život a krásy Irska. Kromě získávání nesmírně cenných pracovních zkušenosti po celou dobu pilně procvičovali angličtinu.  

Studenti oboru Ekonomika a podnikání pracovali nejen v různých firmách a institucích, ale například i ve škole či muzeu. Pracovali na různých administrativních pozicích. Michaela Ondroušková, která ve firmě pracovala pod bedlivým dohledem pana účetního, řekla: „Nejen, že jsem se naučila používat nový ekonomický software, ale zlepšila jsem se i v plynulosti angličtiny při komunikaci se zákazníky.“

Studenti oboru Sociálně správní činnost trávili praxi v zařízeních pro předškolní děti, kde pomáhali vychovatelům s vymýšlením a prováděním aktivit pro děti. Hodily se jim poznatky z psychologie, osobnostního rozvoje i výtvarné a hudební výchovy. „Moc se mi líbí, jak jsou zde všichni k sobě milí a pomáhají si,“ řekl Lukáš Karcaba.

Studenti oboru Informační technologie pracovali v technických firmách, kde měli na starost opravy a výměnu hardwaru a drobné softwarové práce. Někteří pracovali v dílně, kde formátovali disky, měnili baterie v noteboocích a instalovali nové OS. Jiní pracovali v obchodech s výpočetní technikou, kde si procvičili angličtinu při komunikaci se zákazníkem. Opravy vyřizovali kompletně, takže vykomunikovali se zákazníkem, co potřebuje a pak opravu zařízení provedli.

Volný čas trávili studenti prohlídkami Dublinu a okolí. O víkendu vyjížděli i na výlety do jiných častí Irska. Měli možnost se zblízka seznámit s irskou historií a divokou zelenou přírodou, plnou starých zřícenin hradů, prehistorických hrobek a dalších památek. Nechyběly ani výlety k moři s krásnými vyhlídkami.

Veškeré náklady na cestu i pobyt studentů jsou hrazeny ze vzdělávacího programu Evropské unie Erasmus+, do kterého se naše škola zapojuje pravidelně a o mezinárodní výjezdy je mezi našimi studenty velký zájem.